Seriály

Twin Peaks aneb Nadpozemské těžkosti bytí

19. července 2014 v 18:33 | Jo
http://img.csfd.cz/files/images/film/posters/158/513/158513937_20f787.jpg?h180
Láká vás něco tajemného, trochu mystického, trochu detektivního a trochu vtipného. Jo, Twin Peaks (v čestině ještě Městečko Twin Peaks) jsou to pravé. Nebudu lhát-narazila jsem na tenhle seriál s náhodou, rozklikla jsem csfd profil a ukázalo se, že to má být docela dost dobrý seriál. A já, jako člověk, který dá na hodnocení na csfd (většinou) jsem si řekla "proč ne", stejně nemám na co koukat.
Jak jsem ráda, že jsem se rozhodla kouknout! A dobrá, přiznám se podruhé-nejdřív jsem přeskakovala. První díl je dlouhý, má něco přes hodinu, a já jako zmlsaná divačka dnešních rychlých seriálů jsem prostě zvyklá na jiné tempo. Ale nakonec jsem si zvykla a byla fakt ráda za to, že David Lynch (protože to je ten člověk, který za všechno může!) zvolil takové tempo. I když jasně, nerežíroval jen on. Seriál má dvě série, ale měla se točit ještě třetí, bohužel-ubývalo sledovanosti a tak to skončilo tak, jak to skončilo.
O co vlastně jde? Zkrátka a jednoduše-v městečku Twin Peaks, zapadákově v údolí krásných zasněžených hor, se našlo tělo Laury Palmer, královny krásy a všeobecně oblíbené žačky střední školy. Kdo ji zabil? Snad to rozřeší agent FBI Dale Cooper s pomocí místní policie.
 
 

Reklama