Červenec 2014

Twin Peaks aneb Nadpozemské těžkosti bytí

19. července 2014 v 18:33 | Jo |  Seriály
http://img.csfd.cz/files/images/film/posters/158/513/158513937_20f787.jpg?h180
Láká vás něco tajemného, trochu mystického, trochu detektivního a trochu vtipného. Jo, Twin Peaks (v čestině ještě Městečko Twin Peaks) jsou to pravé. Nebudu lhát-narazila jsem na tenhle seriál s náhodou, rozklikla jsem csfd profil a ukázalo se, že to má být docela dost dobrý seriál. A já, jako člověk, který dá na hodnocení na csfd (většinou) jsem si řekla "proč ne", stejně nemám na co koukat.
Jak jsem ráda, že jsem se rozhodla kouknout! A dobrá, přiznám se podruhé-nejdřív jsem přeskakovala. První díl je dlouhý, má něco přes hodinu, a já jako zmlsaná divačka dnešních rychlých seriálů jsem prostě zvyklá na jiné tempo. Ale nakonec jsem si zvykla a byla fakt ráda za to, že David Lynch (protože to je ten člověk, který za všechno může!) zvolil takové tempo. I když jasně, nerežíroval jen on. Seriál má dvě série, ale měla se točit ještě třetí, bohužel-ubývalo sledovanosti a tak to skončilo tak, jak to skončilo.
O co vlastně jde? Zkrátka a jednoduše-v městečku Twin Peaks, zapadákově v údolí krásných zasněžených hor, se našlo tělo Laury Palmer, královny krásy a všeobecně oblíbené žačky střední školy. Kdo ji zabil? Snad to rozřeší agent FBI Dale Cooper s pomocí místní policie.

#bojimsecobude

16. července 2014 v 0:13 | Jo
Dobře, snažím se na tomhle sakramentským tabletu napsat nějaké slovo pořádně, ale asi to bude hodně těžké... Jsem na dovolené s taťkou a čekám na den dé. V neděli odjíždím do Německa. A ano, bojím se. Takhle!
Snažím se myslet na nějaké hezké věci, ale nejde to. Tak zkouším myslet na škaredé věci, ale to taky není ono. Jako třeba, že jsou na světě horší věci, co se mi tak asi může stát, atd. Ale bojím se. Ano, strach z neznáma, neznáme to všichni, nakonec?
Což mně trochu uklidňuje.
Dám vám vědět jak to pokračuje, ale snad už na svém počítačku...ňuňu.

Jak se daří vám?